o mnie

Moje zdjęcie
Poland
"Dom to miejsce, gdzie dusza rozbiera się do naga. Dom to miejsce, gdzie można zdjąć maskę i dać się domowi pogłaskać po policzku. Dom kołysze do snu. Dom nie ocenia, nie rozlicza, dom kocha bezwarunkowo i bezinteresownie. Tylko dom tak kocha. Jeśli jest prawdziwym domem." -Agnieszka Kacprzyk.

piątek, 13 lutego 2015

MIĘDZYBLOGOWY KĄCIK CZYTELNICZY:)

Zapisałam się!

Na moim bocznym pasku jest odniesienie do bloga "Zielenie"-gdzie Paulina zachęca nas do czytania książek.W grupie raźniej ,więc się zapisałam.Mam przeczytać minimum 10 książek.To akuratnie nie jest problemem,bo czytać lubię,a w zeszłym roku przeczytałam 86 książek.Sporo jak na mnie:)Właśnie skończyłam czytać "W poszukiwaniu siebie"Eweliny Kłody.
Napisana w formie pamiętnika i przepełniona emocjami historia miłości, zdrady, rodzinnych tajemnic, nadziei i rozczarowań. Podczas lektury wraz z bohaterami poszukujemy odpowiedzi na pytania, które codziennie zadaje sobie wielu z nas: kim jestem, czego pragnę, co da mi szczęście.Czytało mi się dobrze,tym bardziej,że historia dzieje się w moim mieście ,a razem z główną bohaterką wędruję znanymi mi ulicami:)i chociaż momentami jest trochę infantylna,czyta się fajnie:)
Przeczytałam już w tym roku 5 książek,ta jest 6,ale zerujemy licznik i niech to będzie ta pierwsza.Wszystkie książki które przeczytałam są na dole mojego bloga.Polecam również książkę
Joanny Bator"Ciemno,prawie noc"książka porusza trudny temat,ale czyta się ją świetnie.
Paulinka powiedziała,że liczy się wszystko co czytamy oprócz broszur:)))To jeszcze powiem Wam,że przeczytałam i to kilkakrotnie książkę naszej koleżanki blogowej Barbary Wójcik i Anny Wątroby "W zakamarkach"-jest to poezja,Basia z Anią wybrały słowa- klucze i każda napisała wiersz na temat:))powiem,że jestem mile zaskoczona dojrzałością Ani-uczennicy III klasy gimnazjum:)przytoczę,choćby pierwsze:temat-poszukiwania-
Ania:
Przeskoczę każdy mur
obiecuję
zaufam losowi
i przemierzę wszystkie kąty
ubogo zamożnego słońca

wędrówkę zacznę
wczoraj
pięć lat temu
od początku

Basia:
Czego szukam
mocując się każdego dnia
z własną słabością
przygniatającą ciało ku ziemi
brnąc po labiryncie nierozwikłanych spraw
czego szukam pod powiekami
zapłakanych oczu
i pod sercem tłukącym w nieporadność
pod kolejnym liściem
dla którego zabrakło miejsca na drzewie?

szukam siebie-prawdziwej.


Pozdrawiam Was cieplutko:)))


Free background from VintageMadeForYou

6 komentarzy:

 1. Lubię takie wpisy , bo czasami kierując sie nimi wybieram lekture dla siebie . Poetki młode zapowiadają sie doskonale .

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja już zaliczyłam zadanie czytelnicze na cały rok :) Styczeń zakończyłam dwunastoma książkami :) Nie wyobrażam sobie dnia bez chociażby kilku stron jakiegoś czytadła, a dodatkowo noce są strasznie długie :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Bożenko-jesteś niesamowita!!!!!!Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powtórzę za Dumką: Bożenko Jesteś niesamowita............Pozdrawiam bardzo gorąco:)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam mało czasu na czytanie, ale czytam Twoją książkę "Intruz" i chciałabym już wiedzieć jak się skończy!! ;)

  OdpowiedzUsuń