o mnie

Moje zdjęcie
Poland
"Dom to miejsce, gdzie dusza rozbiera się do naga. Dom to miejsce, gdzie można zdjąć maskę i dać się domowi pogłaskać po policzku. Dom kołysze do snu. Dom nie ocenia, nie rozlicza, dom kocha bezwarunkowo i bezinteresownie. Tylko dom tak kocha. Jeśli jest prawdziwym domem." -Agnieszka Kacprzyk.

niedziela, 1 stycznia 2017

CZYTAMY

Jeszcze ostatnie wyzwanie które podjęłam i z którego muszę się rozliczyć:)
Ania z Kreatywnej Jacewiczówki zaprosiła nas do czytania razem z nią:)trzeba było przeczytać 10 stron dziennie.
U mnie wyszło ich razem 14 679 czyli ok 40 stron dziennie.
Nie wiem jak Ania podejdzie do tematu,ale pod koniec roku miałam parę pilnych rzeczy do zrobienia ,więc przerzuciłam się na audiobooki.
dzięki nim "przeczytałam"Zafona-Cień wiatru:)książkę niestety nie dałam rady czytać,doszłam do połowy i koniec,zastanawiałam się co się ludziom w tej książce tak podoba?więc podeszłam do niej jeszcze raz i o dziwo bardzo mi się podobała:)zawiodłam się Mankielem i jego Wspomnienia brudnego anioła w ogóle mnie nie ujęły.
Zachwyciłam się natomiast aktorem który czyta książki ,panem Krzysztofem Gosztyłą:))Jak on czytał książki Borysa Akunina!coś wspaniałego,czułam się jak w teatrze,na sztuce jednego aktora:)Szukałam książek czytanych przez niego i znalazłam Nicholasa Sparksa Bezpieczną Przystań i również się nie zawiodłam.
Ostatnią książką już w formie książki ,nie audiobooka to przepiękna książka Doroty Terakowskiej "Tam ,gdzie spadają anioły"
"Powieść jest próbą przedstawienia złożonych relacji pomiędzy dobrem a złem,między porządkiem ziemskim a boskim,wiarą a wiedzą,człowieczeństwem a boskością.To książka o rzeczach ,które dotyczą nas wszystkich,zarówno dorosłych jak i dzieci"
Wierzycie w anioły?ja tak!i niejednokrotnie doświadczyłam ich obecności.Więc ta książka była najpiękniejszym zakończeniem roku jaki mogłam sobie wymyślić:)
"Dobro-cierpienie należy do życia,jeśli cierpisz wciąż żyjesz.
Zło-cierpienie jest złem i przynależy do krainy zła,a nagromadzenie cierpienia może być groźne.Niektórzy myślą,że cierpiąc człowiek staje się lepszy,ale najczęściej bywa odwrotnie!"
"HARMONIA TO UKŁAD POMIĘDZY DOBREM A ZŁEM"
"Którz,gdybym krzyknął,usłyszałby
mnie z zastępów
anielskich? a gdyby nawet któryś
z aniołów
przycisnął mnie nagle do serca
musiałbym umrzeć
od jego silniejszej istoty"
R.M.Rilke
ŻYCZĘ WAM SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU:))
pozdrawiam cieplutko:)))


Free background from VintageMadeForYou

17 komentarzy:

 1. Kocham książki i dużo czytam. A audiobooki są dla mnie takim zabezpieczeniem na przyszłość,gdyby, nie daj Boże,oczy wysiadły.Serdecznie pozdrawiam Bożenko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bożenko życzę w NR 2017 harmonii dobra i zła.
  Przypomniałaś mi.
  Muszę podsumować bilans przeczytanych w tym roku książek.
  Spokojnego i zaczytanego roku

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem czy zaliczyłabym wyzwanie, bo nie liczyłam stron ile przeczytałam w tamtym roku........tyle co Ty Bożenko na pewno nie przeczytałam. Poprzednie lata były bardzo ubogie jeśli chodzi o czytanie, teraz się trochę zmobilizowałam i bardzo mnie to cieszy. Po świętach przeczytałam dwie książki, czyli trochę ponad 700 stron, to chyba niezły wynik?. Po audiobooki jeszcze nie sięgałam, chyba wolę papierowe wydania. Spokojnego roku życzę i gorąco pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też uwielbiam czytać i tak żałuję, że nie zaczęłam sobie spisywać w poprzednim roku co przeczytałam, a trochę tego było... W tym roku już będę mądrzejsza :) Buziaki Ci Bożenko przesyłam i wszystkiego dobrego w tym Nowym Roku życzę, zdrowia przede wszystkim i dużo uśmiechu na twarzy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. zdecydowanie bardziej wolę książki , audiobooki nie dla mnie,bo za szybko moje myśli uciekają do problemów życia codziennego,
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę i pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. Lektura jaka by nie była, zawsze nas wzbogaca o emocje, wiedzę, empatię, czyjeś doświadczenie. Dla mnie dzień bez kilku kartek jest trudny do zniesienia :-) Pieknego Nowego Roku w zdrowiu, szczęściu i pomyślności:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szczęśliwego Nowego Roku Bożenko! :) Książkę "Tam gdzie spadają anioły" czytałam kilka la temu, bardzo mi się podobała. Do adiobooków ciężko mi się przekonać, nie mogę się skoncentrować na treści książki, kiedy nie widzę literek... chyba jestem wzrokowcem :) Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 8. pomyślnego Roku :)
  cieszę się ,że jesteś inspirujesz i pobudzasz do twórczego działania:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkiego najlepszego w nowym roku!
  Bożenko, zadanie wykonałaś na szóstkę z plusem :-). W sumie to dobrze, że są audiobooki, ale właśnie dobry lektor to podstawa inaczej nie potrafię się skupić na treści. Dziękuję za wszystkie recenzje.
  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku ,szczęścia i radości -Marii ci życzy

  OdpowiedzUsuń
 11. Bożenko, dużo zdrówka w Nowym Roku i ciągłej pasji tworzenia!
  A Terakowską uwielbiam :) polecam "Ono", "Poczwarkę", "Samotność Bogów" i inne.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bożenko życzę pięknego, magicznego i twórczego Roku 2017 !Pozdrawiam ciepło -Gosia

  OdpowiedzUsuń
 13. Bożenko zadanie wykonałaś na szóstkę!:) Przeczytałam recenzje, interesujące...
  Serdeczności w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratulacje! Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 15. Na początek pragnę bardzo ale to bardzo podziękować Ci Kochana za tak piękne życzenia pozostawione u mnie. Rozczuliły mnie.
  Powędrowałam sobie po Twoich nieustająco pięknych klimatach.
  Częściej słucham niż czytam. Ale uwielbiam książki.
  Do "Cienia wiatru" również podchodziłam dwa razy:) Ale nie żałuje.
  Na pewno przeczytam "Tam gdzie spadają Anioły"
  W Anioły i opiekę wierzę i to bardzo. Zresztą najbardziej lubię robić swoje sznurkowe Anioły.
  Mam wrażenie ,że w każdym z Nich pozostawiam okruszek swojego serca.
  Życzę Ci Kochana, aby przez ten najbliższy rok ale oczywiście nie tylko miały Cię w opiece nasze Kochane Anioły, pozwalając na zachowanie harmonii ze zdecydowaną przewagą na dobro.
  Wszak niestety całkowite wyeliminowanie zła wokół nas nie jest możliwym. Ale możemy się starać aby było go jak najmniej. I tego sobie życzmy.
  Oj przepraszam Cię bo jakoś bardzo filozoficznie mi się te życzenia spisały. Ale to prosto z serca tak się zadziało:)
  Serdeczności takie cieplutkie posyłam w ten zimowy poranek.Właśnie prószy u mnie śnieg:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Miałaś Bożenko niezłe tempo :).

  Jakoś nie jestem fanką elektronicznych książek ;).

  OdpowiedzUsuń